Vazirlar Mahkamasining 2023-yil 5-iyuldagi 418-F sonli farmoyishi ijrosini ta’minlash maqsadida joriy yilning 27-iyun kuni «Regionalgeologiya» DUK ning “Markaziy-O‘zbekiston GTDE” sida “Yong‘in xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha “Dolzarb 30 kun” mavzusida o‘quv-seminar mashg‘uloti o‘tkazildi
Tadbirda Navoiy viloyati Karmana tumani Favqulodda vaziyatlar bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari podpolkovnik J.X.Mardonov va Fuqaro muhofazasi bo‘linmasi boshlig‘i kapitan Z.Tolibovlar tomonidan, ishchi-xodimlarga tabiiy hamda texnogen xususiyatli Favqulodda vaziyatlar yuz berganda xarakat qilish, yong‘in yuz berganda odamlarni xavfsiz evakuatsiya qilish, birlamchi yong‘in o‘chirish vositalaridan foydalanish, jabrlanganlarga birinchi yordam ko‘rsatish bo‘yicha amaliy o‘quv-mashqlari o‘tkazildi va mavzuga oid ma’ruzalar … Read more
2023-yil 10-iyuldan 10-avgustga qadar “Regionalgeologiya” DUK Markaziy geologiya geofizika ekspeditsiyasi va Analitik laboratoriyalar majmuasi tizimida Yong‘in xavfsizligini taʼminlash bo‘yicha “Dolzarb 30 kun” tadbirlari o‘tkazildi
Tadbirda fuqarolarning e’tiborsizligi oqibatida sodir bo‘lgan yong‘inlar, yong‘inlar ko‘lami, ularning oqibatlari haqida hamda yong’inga qarshi vositalar, o’t o’chirish vositalarining ahamiyati va yong’in paytida ulardan foydalanish haqida videorolik namoyish etildi.
25-iyulda Toshkent viloyati Zangiota tuman hokimligi tomonidan tashkillashtirilgan “ISHGA MARHAMAT” nomli bo’sh ish o’rinlar mehnat yarmarkasi bo’lib o’tdi
Bunda Tog’-kon sanoati va geologiya vazirligi tasarrufidagi “Regionalgeologiya” DUK o’zining bo’sh ish o’rinlari bilan faol ishtirok etdi. Yarmarkada 2022-2023 o’quv yili bitiruvchilari,harbiy xizmatdan qaytgan ishsiz yoshlar,jazoni ijro etish muassasalaridan ozod etilgan ishsiz fuqarolar hamda “Ayollar daftari” ning 1-toifasiga kiritilgan ishsiz xotin-qizlarni bandligini ta’minlash maqsadida bo’sh ish o’rinlari va korxona haqida ma’lumot berib,shu munosabat bilan qiziquvchan … Read more
“ҚОРАҚАЛПОҚ” ГТДE СИ СУЛТОНУВАЙС ТОҒЛАРИДА 1:25 000 МИҚЁСИДА (ГҚЎ-25) ВА 1:50 000 МИҚЁСИДА (ЧГХ-50) ЛОЙИҲАСИ ХИСОБОТИ ДАВРИДА МАЙДОНИНИНГ ТАЯНЧ ЛЕГЕНДАСИ ВА ГЕОЛОГИК ХАРИТАСИНИ ТУЗИШ УЧУН ИСТЕМЕС, СУЛТОНУИЗДАГ ИНТРУЗИВ КОМПЛЕКСЛАРИ, КАЗАНСАЙ ВА ШЕЙХЖЕЛИ СВИТАЛАРИ, УРУСАЙ МИКСТИТ ҚАТЛАМЛАРИНИНГ ЛИТОЛОГИК ТАРКИБИЙ ҚИСМЛАРИ,КОНТАКТЛАРИ ВА МУТЛОҚ ЁШИНИ АНИҚЛАШ УЧУН “РЕГИОНАЛГЕОЛОГИЯ” ДУК ГЕОЛОГЛАРИ ТОМОНИДАН ИЮЛЬ ОЙИДА ГЕОЛОГИК МАРШРУТЛАР, МУФАССАЛ КУЗАТУВ НУҚТАЛАРИ ВА БОШҚА МАХСУС ГЕОЛОГИК ИШЛАР ОЛИБ БОРИЛМОҚДА.
Toshkent viloyatida soha xodimlari bilan birgalikda Yong’in xavfsizligini ta’minlash bo’yicha “Dolzarb 30 kun” tadbiri doirasida davra suhbati o’tkazildi
Joriy yilning 19-iyul kuni “Regionalgeologiya” DUK  Texnika xavfsizligi va Mehnat muhofazasi bo’yicha  bosh muhandis o’rinbosari N.R.Shaniyazov  “Sharqiy-O’zbekiston” GTDE xodimlariga O’zbekiston Respublikasi hududida  Yong’in xavfsizligi oyligi o’tkazilayotganligini ta’kidlab, “Regionalgeologiya” DUK ga qarashli barcha ish obyektlarini yong’in xavfsizligi holatiga keltirish, ishchi-xodimlarga  yong’in xavfsizligi oyligi tadbirining o’tkazilishini maqsadlari va uning mohiyati to’g’risida aytib o’tildi.Ularga qo’shimcha yo’riqnomalar berildi,oylik davrida … Read more
«Регионалгеология» ДУК Марказий ГГЭ сининг геофизика партияси гравимагнитка қидирув отряди 2023 йил июль ойида Аристантау участкасида гравиразведка қидирув ва магниторазведка қидирув усуллари билан 1:25000 миқиёсидаги комплекс геофизика дала ишлари белгиланган режа асосида амалга оширилмокда.
2023-yil 4-iyul kuni toshkent shahridagi o’zbekiston kinematografiya agentligi «event hall» tadbirlar zalida «yangi o’zbekiston: taraqqiyot, innovatsiya va ma’rifat» mavzusidagi xalqaro sheriklik tashabbuslari haftaligi boshlandi. tog’-kon sanoati va geologiya vazirligi mas’ullari, xalqaro ekspertlar, investorlar ishtirokida» o’zbekistonda tog’-kon sanoati va geologiya sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar: natijalar va istiqbollar» sessiyasida «regionalgeologiya» duk xodimlari ham ishtirok etishmoqda.

В целях обеспечения выполнения постановления Кабинета Министров от 5 июля 2023 года № 418-Ф, 27 июня т.г. «Регионгеология» ДУК «Центрально-Узбекистан ГТДЭ» «Об обеспечении пожарной безопасности» проведено обучение -проведен семинар на тему «Долзарб 30 дней».
На мероприятии заместитель начальника отдела по чрезвычайным ситуациям Карманинского района Навоийской области подполковник Ж.Х.Мардонов и начальник отдела гражданской защиты капитан З.Талыбов обучили рабочих правилам поведения в случае чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, пожаров, проведены практические занятия по безопасной эвакуации людей при аварии, применению первичных средств пожаротушения, оказанию первой помощи пострадавшим и прочитаны лекции по … Читать далее
С 10 июля по 10 августа 2023 года в системе Центральной геолого-геофизической экспедиции и Аналитического лабораторного комплекса Государственного технического университета «Региональная геология» прошли мероприятия «Долзарб 30 дней».
На мероприятии был показан видеоролик о пожарах, возникших по неосторожности граждан, масштабах возгораний, их последствиях, а также значении противопожарной техники и средств пожаротушения и их применении во время пожара.
25 июля прошла ярмарка вакансий «ИШГА МАРХАМАТ», организованная Зангиатинским районным акиматом Ташкентской области.
Активное участие в этом со своими вакансиями принял ДУК «Регионгеология», находящийся в ведении Министерства горного дела и геологии.Выпускники 2022-2023 учебного года, безработная молодежь, вернувшаяся со службы в участие в ярмарке В целях обеспечения занятости безработных граждан и безработных женщин, включенных в 1-й разряд «Реестра женщин», предоставление информации о компании и имеющихся вакансиях, приглашение заинтересованных молодых … Читать далее
МАСШТАБ 1:25 000 (GQO’-25) И МАСШТАБ 1:50 000 (ChGX-50) ОТЧЕТ ПО ПРОЕКТУ ГТДУ «КОРАКАЛПОХ» В СУЛТОНУВАЙСКОМ ГОРЕ ДЛЯ СОСТАВЛЕНИЯ БАЗОВОЙ ЛЕГЕНДЫ И ГЕОЛОГИЧЕСКОЙ КАРТЫ РАЙОНА, ИСТЕМ, СУЛТОНУИЗДАГСКИХ ИНТРЕССИВНЫХ КОМПЛЕКСОВ, КАЗАНСАЯ И В ИЮЛЕ ГЕОЛОГАМИ ОТДЕЛА «РЕГИОНАЛГЕОЛОГИЯ» ПРОВОДЯТСЯ ГЕОЛОГИЧЕСКИЕ МАРШРУТЫ, ПОДРОБНЫЕ НАБЛЮДАТЕЛЬНЫЕ ПУНКТЫ И ДРУГИЕ СПЕЦИАЛЬНЫЕ ГЕОЛОГИЧЕСКИЕ РАБОТЫ ДЛЯ ОПРЕДЕЛЕНИЯ ЛИТОЛОГИЧЕСКИХ КОМПОНЕНТОВ, КОНТАКТОВ И АБСОЛЮТНОГО ВОЗРАСТА LI SUITES, URUSAI MIX ТАЙТ СЛОИ.
С 10 июля по 10 августа 2023 года в ГТДЭ «Региональная геология» ДУК «Коракалпок» прошло мероприятие «Долзарб 30 дней».
На данном мероприятии разъяснялась работа с огнетушителями, эвакуация людей при пожаре, оказание первой помощи и проводились практические занятия.
В ТАШКЕНТСКОЙ ОБЛАСТИ ВМЕСТЕ С ПОЛЕВЫМИ РАБОТНИКАМИ В РАМКАХ АКЦИИ «ДОЛЗАРБ 30 ДНЕЙ» ПО ОБЕСПЕЧЕНИЮ ПОЖАРНОЙ БЕЗОПАСНОСТИ ПРОШЛО КРУГЛОЕ ИНТЕРВЬЮ
19 июля т.г. заместитель главного инженера по технической безопасности и охране труда ДУК «Регионгеология» Н.Р.Шаниязов отметил, что на территории Республики Узбекистан проводится Месячник пожарной безопасности для сотрудников ГТДЭ «Восточный Узбекистан». ., ДУК «Регионгеология» была проинформирована о цели и сути проведения месячника пожарной безопасности по приведению всех объектов работ в пожаробезопасное состояние, им даны дополнительные поручения, … Читать далее
ГЕОФИЗИЧЕСКИМ ОТДЕЛЕНИЕМ «РЕГИОНАЛГЕОЛОГИЯ» ДУК ЦЕНТРАЛЬНОГО ГГЭ, УПРАВЛЕНИЕ ГРАВИМАГНИТОРАЗВЕДКИ, В ИЮЛЕ 2023 ГОДА ПРОВЕДЕНЫ КОМПЛЕКСНЫЕ ГЕОФИЗИЧЕСКИЕ ПОЛЕВЫЕ РАБОТЫ В МАСШТАБЕ 1:25 000 С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ ГРАВИРАЗВЕДКИ ПОИСКОВ И МАГНИТОРАЗВЕДКИ ИССЛЕДОВАНИЙ ED НА ПЛОЩАДКЕ АРИСТАНТАУ В ИЮЛЕ 2023 ГОДА.
ЛЕКЦИЯ, ПОСВЯЩЕННАЯ ЗАЩИТЕ СОЗНАНИЯ НАШЕЙ МОЛОДЕЖИ «ОТ РЕЛИГИОЗНОГО ЭКСТРЕМИЗМА И ИНОСТРАННЫХ ИДЕЕЙ», ПРОШЛА СРЕДИ СОТРУДНИКОВ ОТДЕЛА «РЕГИОНАЛГЕОЛОГИЯ», А 9 ИЮЛЯ ПРОИЗОШЕЛ ВАЖНЫЙ ПОЛИТИЧЕСКИЙ ПРОЦЕСС В НАШЕЙ СТРАНЕ В НАШЕМ ОБЩЕСТВЕ. ИГАНА СПРОСИЛИ, ПОКА АКТИВНО УЧАСТВУЯ В ВЫБОРАХ ПРЕЗИДЕНТА, СОХРАНЯТЬ СВОЮ ГРАЖДАНСКУЮ ПОЗИЦИЮ И НЕ БЫТЬ В ОСОЗНАННОСТИ.
В 2023 — 2025 годах в рамках проекта «Разведка и оценка железных руд и других полезных ископаемых на Чигатойском участке в восточной части Южно-Нуротинского хребта» проведены наземные маршруты, работы по переходу поверхностных шлаков и поверхностные пробы с сварные швы и отправляются в камнедробильные цеха.